O naší školce

Naše práce pro nás není povoláním, ale posláním.

Naše filozofie

Děti v předškolním věku jsou jako houby, nasávají vše co jim nabídneme a u nás v Dream preschool věříme, že to nejlepší co dětem můžeme v tomto věku dát do života je znalost angličtiny. Hlavní lektorka /native speaker/ vede program v angličtině a její asistentky v češtině, tak aby děti měli uměli oba jazyky.

Dětem připravujeme různé stezky poznání a nabízíme aktivity založené na principech Montessori, jež si děti volí samostatně podle hesla „ukaž mi, napověz jak a já to zvládnu“. Milujeme dětskou fantazii a společně přicházíme na to, jak ji přenést do reálného světa, aby nás provázela celým životem. Smějeme se a žijeme přítomností daného okamžiku – to je pro nás to nejdůležitější, stejně jako dobré vztahy s dětmi i jejich rodiči.

Stavíme na důvěře, pohodovém prostředí a na individuálním přístupu. Ke každému dítěti přistupujeme jako k originální bytosti, kterou je nutné respektovat, a zároveň učíme děti vzájemné sebeúctě a toleranci.

Dream Team

Dovolujeme si vám představit náš tým. Výběr otázek jsme nechali na dětech.

Proč ráda pracuji s dětmi?

Už od základní školy jsem milovala děti. Sama mám čtyří mladší bratry, o které jsem se staralo od narození. Vždy mě bavilo si s nimi hrát. Děti vám dají nepodmíněnou lásku, nemají předsudky a mají nekonečnou představivost. Kdybychom celý život mohly zůstat dětmi, žilo by se nám všem radostněji, protože děti vnímají svět tady a teď – žijí v přítomném okamžiku – a to je právě ta fascinující záležitost, kterou se učíme zase my od nich.

Jaký byl můj sen, když jsem byla malá?

Jako malá jsem měla mnoho snů. Každý den jsem měla nový sen. Ale můj největší sen byl, abych mohla zachraňovat velryby. Z tohoto snu vyplynul další sen: Zachraňovat v Africe děti a budovat s opuštěnými dětmi farmu pro opuštěná zvířata a společně se o ně starat. Každý můj sen zahrnoval zachraňování, až na jeden – stát se herečkou.

Proč ráda pracuji s dětmi?

Proč jsem ráda s dětmi? Protože je to jiný svět než svět nás dospělých. Svět, kde je mnoho lásky, mnoho zábavy, legrace a smíchu. Děti neřeší minulost a nezajímá je budoucnost. Tedy to, na čem my v dospělosti tak usilovně pracujeme. Současně mě baví pozorovat děti v delším časovým horizontu a vidět jaké pokroky dělají.

Jaký byl můj sen, když jsem byla malá?

Jako dítě jsem měla mnoho snů, které vycházely také z obdivu mých rodičů. Nicméně žádné se dnes nesetkaly s realitou, protože zakletá princezna, kterou vysvobodí udatný tajemný muž, pirátka na své červené lodi nebo šermířka a mnoho dalšího opravdu nejsem….ale možná v hloubi svého srdce třeba ano, kdo ví.

Proč ráda pracuji s dětmi?

Práce s dětmi je pro mě potěšení. Děti jsou čisté bytosti a vše co jim předám si budou pamatovat celý život. Ráda se s dětmi směji a přijdu si jak za svých dětských let, bez starostí, obklopená láskou, jediná starost je bezpečnost. Baví mě s dětmi tvořit a rozvíjet v nich výtvarného ducha a předávat jim krásné prožitky a zážitky. 

Jaký byl můj sen, když jsem byla malá?

Jako malí chceme být bohatí a mít vše, ale o tom život není. Můj sen už od mala byl být učitelkou. Vzpomínám, jak děda si se mnou hrál a musel plnit mé úkoly, aby mě udělal šťastnou. Nyní vím, že to není o plnění úkolů, ale o hře a zábavě. Každý si žijem v nějakém snu, ve kterém si pokračujeme dál.

Proč ráda pracuji s dětmi?

Miluji na dětech jejich bezprostřednost a upřímnost. V předškolním věku jsou velmi osobité a mě baví k nim přistupovat individuálně. Líbi se mi být u toho, jak objevují svět, vztahy a emoce.

Jaký byl můj sen, když jsem byla malá?

Jako malá jsem doma vždy tancovala a zpívala. Chtěla jsem být baletkou, ale když jsem začala chodit na lekce houslí a klavíru, tak se moje cesta změnila a já přilnula k hudbě. Mám největší radost, když to co dělám přináší radost i druhým.